МАКЕДОНИЈА

Ласковска: Продолжуваме со објавување документи за злоупотреби од локалната власт

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да обелоденува материјали за, како што велат, злоупотреби од страна на локалната власт во изминатите неколку години, вели во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат, пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласковска.

„Секако дека ќе продолжиме со објавување на овие злоупотреби на народните пари, затоа што, да се разбереме, СДСМ кога доаѓаше на власт ветуваше дека чесно и пристојно ќе владеат. Но, гледаме што се случува веќе пет години, буквално крадење на народните пари“, вели Ласковска.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button