РЕГИОН

Љуљзим Баша демантира дека го финансирала Русија

Поранешниот претседател на Демократската партија на Албанија, Љуљзим Баша, демантираше дека таа партија земала пари од Русија.

Advertisements

„Демократската партија никогаш не добила странско финансирање, а уште помалку од руски извор. Кога таквите тврдења беа објавени во некои медиуми, Демократската партија официјално побара од правосудниот систем да ги истражи овие наводи и целосно соработуваше со правосудниот систем, кој го отфрли секое тврдење за странско финансирање“, напиша Баша на Твитер.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button