ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Магла на Ѓавато и на Плетвар

Поради магла утринава намалена видливост има на планинските превои Ѓавато до 50 метри и на Плетвар од 20 до 30 метри.

Advertisements

На останатите патни правци низ државата, сообраќајот се одвива без забрани по наместа влажни коловози.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button