ВЕСТИСПОРТФУДБАЛ

Македонија ја елиминира Италија

Фудбалската репрезентација на Македонија го елиминира европскиот првак Италија (0-1) во баражот за пласман на Светското првенство во Катар. Херој е Александар Трајковски кој постигна во 90.минута. Одиме во финале, против Португалија во Порто, на чекор до мундијалот.

Advertisements

Со гол на Александар Трајковски во судиското продолжение Македонија ја победи Италија во Палермо и ќе игра против Португалија меч за пласман на Светското првенство во Катар.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button