СПОРТФУДБАЛ

Македонија се мачеше со реализација и одигра реми со Финска

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра реми во пријателскиот натпревар против Финска со 1-1 (0-1). Пресметката на Националната арена „Тодор Проески“ беше слична како и на многу претходни, Македонија имаше топка, диктираше темпо и правеше шанси, меѓутоа реализацијата одново затаи. Финците во финишот на полувремето поведоа преку Антман, но до крајот не успеаја да го одбранат водството бидејќи Барди од пенал донесе нерешен исход.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button