СПОРТФУДБАЛ

Манчестер Јунајтед во јануари тргнува по надобриот стрелец во Бундеслигата

Манчестер Јунајтед е заинтересиран за вториот најдобар стрелец во Бундеслигата, Серху Гираси. Напаѓачот на Штутгарт има одлична сезона и клубот му стави трансфер цена од 17,5 милиони евра.

Договорот меѓу двата клуба се очекува да биде реализиран во јануари.

Репрезентативецот на Гвинеја оваа сезона постигна 15 гола на 10 натпревари во Бундес-лигата, заостанува само зад Хари Кејн од Баерн Минхен, кој постигна 18 гола.

Гираси е комплетен напаѓач, а импресионира со неговиот удар со глава.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button