ВЕСТИСПОРТФОРМУЛА - 1

Мерцедес го претстави болидот за оваа сезона

Германскиот тим го претстави својот нов автомобил W12, со кој ќе се обиде да ја продолжи својата серија шампионски титули

Ф-1 тимот на Мерцедес денеска го претставни новиот болид за престојната сезона. Новиот „W12 E Performance“ наследи најголем дел од технологијата од неговиот претходник, што му донесе победа на тимот на тринаесет од седумнаесет трки.

Advertisements

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button