СПОРТ

МОК потпиша договор со „Фајзер“ за бесплатни вакцини

Меѓународниот олимписки комитет потпиша договор со „Фајзер“ за обезбедување бесплатни вакцини за спортистите кои ќе учествуваат на Олимписките игри во Токио. Вакцините првично ќе им бидат достапни на делегациите од земјите учеснички кон крајот на мај и потоа ќе ја добијат втората доза по пристигнувањето во Токио. Олимписките игри стартуваат на 23 јули.

Advertisements

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button