ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Најнова вест – Движењето Беса ја тестира „огнената група“, интерпелација против Груби

Алсат неофицијално дознава дека во текот на неделава Движењето Беса ќе ја разгледува иницијативата за интерпелација против првиот вицепремиер, Артан Груби.

Извори од партијата на Билал Касами во неофицијално велат дека иницијативата ќе биде официјализирана во наредните денови, а очекуваат и поддршка од „огнената група“.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button