ВЕСТИЕКОНОМИЈАМАКЕДОНИЈА

Од утре поскапуваат горивата, Регучаторна го објави ценовникот

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од утре малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 0,50 ден/литар и ќе изнесува 86,50 ден/литар. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по цена од 89,00 ден/литар.

Advertisements

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемува за 1,50 ден/литар и ќе се искачи на 92,50 ден/литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), се зголемува за 2,00
ден/литар.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button