СПОРТ

Наоми Осака го откажа учеството на „Индијана Велс“

Наоми Осака нема да се појави на ниту еден турнир до крајот на оваа година и ќе се врати на почетокот на 2022 година. Таа официјално го откажа учеството на „Индијана Велс“, што требаше да се одржи во март, но поради пандемијата беше одложен за октомври. Јапонската тенисерка беше елиминирана во третото коло и најави дека повеќе ќе се фокусира на менталното здравје и ќе се дистанцира од тенисот. Но, иако прес -конференциите и тениските натпревари се психички товар за Јапонката, таа не се двоумеше да се појави на модните писти. Неодамна Осака беше дел од најекстравагантниот настан во САД, „Мет Гала“ во Њујорк.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button