ЗАБАВАМЕТРОПОЛ

Неделен хороскоп – Среќата ќе ги следи Близнаците, Девицата и Рибите

Овен: Овенот треба да го задржи својот внатрешен оган кој ги води низ предизвиците до ѕвездите. Астролозите препорачуваат да поминуваат повеќе време надвор и помалку да се грижат за ситниците. Посебен успех ги очекува оние Овни кои ќе научат да ги контролираат своите емоции. Во бизнисот, важно е да најдете малку трпение. Во љубовта среќата ќе им се насмевне на оние кои бараат сродна душа.

Бик: Се ќе биде како што сака Бикот, но бара малку трпение, време, труд и самодоверба. Оваа недела припадниците на овој знак можат да откријат нови тајни на успехот. Не заборавајте да се одморите во оваа бесконечна серија на обврски. Тоа значи дека викендот треба да биде резервиран за релаксација, а не да се трудите да ја достигнете работата во канцеларија. Неделата е поволна за учење и барање нови работни места.

Близнаци: Генерално, оваа недела ќе биде многу плодна за Близнаците. Зголемената мотивација и самодоверба можат да донесат успех. За семејните Близнаци почетокот ќе биде двосмислен. Важно е да се ставите во кожата на другите луѓе (роднини и блиски) и да бидете дипломатски. Сега е време да ги анализирате вашите успеси и неуспеси.

Рак: Подобро е привремено да ги оставите настрана љубовта и поврзаните проблеми. Раковите можат да се фокусираат на креативноста и хобиите. Оние кои сакаат промена на сценографијата можат да планираат кратка екскурзија. Енергијата на ѕвездите ќе поттикне надворешни трансформации. Раковите исто така треба да научат да го гледаат најдоброто во себе, бидејќи самодовербата е пред се.

Лав: Лавовите веројатно ќе имаат успех во љубовта и ќе направат нови деловни познанства. Важно е да не се мешаат љубовта и работата, бидејќи канцелариските романси можат да ја расипат среќата. Ова ќе биде идеално време за промена на средината, шопинг и деловни активности. Викендите треба да ги поминете со семејството или најблиските. Љубомората и зависта можат да бидат предизвици од 25 септември до 1 октомври.

Девица: Астролозите забележуваат дека Девиците ќе можат да ги остварат своите желби. Околината има големо влијание врз одлучувањето, па затоа е важно работното место и домот да бидат чисти. Здравјето ќе биде клучно за успехот во љубовта и финансиите. Не ја занемарувајте точноста во текот на оваа недела. Планирањето за иднината и справувањето со непосредните проблеми се исто така важни.

Вага: Во текот на оваа недела, Вагите полесно од вообичаено ќе ја привлечат среќата. За да го постигнете ова, треба да ги намалите грешките бидејќи луѓето сега ќе забележат повеќе негативни аспекти во Вагата. Пазете се од избувливост. Во љубовта можете да и верувате на вашата интуиција. Тоа ќе ви помогне да најдете љубов и да ги зајакнете постоечките врски. Тимската работа ќе биде поефикасна.

Скорпиja: За Скорпиите љубовта ќе биде клучна. Заљубените ќе имаат поддршка од астролошките енергии за подобрување на врската. Љубовната компатибилност нема да биде важна оваа недела, поради положбата на Меркур, па можете да се обидете да запознаете некој што ви се допаѓа. Мудроста ќе биде клучна за надминување на тешките времиња. На работа, Скорпиите треба добро да размислат пред да кажат или направат нешто.

Стрелец: Стрелецот треба да избегнува авантури и ризици бидејќи тоа може да им ја расипе среќата. Внимавајте на лукавите и снаодливи луѓе, не споделувајте ги вашите слабости со нив. Ако се чувствувате исцрпени, одморете се. Размислете како да ја одржите својата сила, амбиција и здравје. Ова е поволен период за духовно истражување, само-работа и планирање.

Јарец: Јарците кои работат со луѓе добро ќе се снајдат на работа. Креативците меѓу нив би можеле да се соочат со предизвици. Флексибилноста и дипломатската комуникација ќе бидат клучни. Ова е одлично време за учење, стекнување нови информации и прилагодување на новите услови. Можете исто така да ги обновите старите врски.

Водолија: Мажите водолија треба да се грижат за својот изглед, а жените внимателно да го изберат своето друштво. Никој не може да те направи среќен освен самиот себе. Тоа не значи дека нема да имате поддршка од другите, но не очекувајте нешто да „падне од небо“. Не ги споделувајте вашите деловни и лични планови со странци.

Риби: Овој период е поволен за романса, но можете да уживате и во самотија за да избегнете непотребни компликации. Внимавајте да не трошите пари без размислување. Рибите кои се во семејството треба да им дадат приоритет на семејните обврски и да ја намалат себичноста. Ова е одлично време за нови проекти, забава и умерено трошење.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button