ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Нема продолжување на распустот, учениците се враќаат на училиште

Почетокот на второто полугодие нема да се одложи, дознава Алсат.

Комисијата за заразни болести оцени дека нема потреба од одложување на второто полугодие, со што се очекува учениците да се вратат во училишните клупи на 20 јануари.

Оваа препорака доаѓа по многубројните барања да се одложи за уште две недели почетокот на наставата поради состојбата со вирусот КОВИД-19.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button