СПОРТ

Ннчелоти: По овој успех со Реал ќе се пензионирам

Карло Анчелоти дефинитивно е еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот. Освои титули во сите пет топ шампионати во Европа, последната пред неколку дена во Примера со тимот на Реал Мадрид.

„По ова поглавје во Реал Мадрид веројатно ќе се пензионирам. Освен ако Реал не сака да ме задржи уште десет години, тогаш дефинитивно ќе останам на Бернабе уште една деценија“ – изјави Анчелоти на прославата на Реал Мадрид.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button