СПОРТ

Нов рекорд на Лионел Меси, го надмина Роналдо во ЛШ

Нов рекорд на Лионел Меси во Лигата на шампионите. Тој беше стрелец на еден гол против Макаби Хаифа во победата од 3:1 на ПСЖ. Со ова тимот од Израел стана 39-та екипа против која Лионел Меси постигнал гол во Лигата на шампионите. Со ова тој го надмина Кристијано Роналдо кој во Лигата на шампионите постигнал гол против 38 екипи.

Со голот против Макаби Хаифа, Меси стана првиот играч во историјата кој постигнал гол во 18 последователни сезони во Лигата на шампионите.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button