СПОРТФУДБАЛ

Осум “странци“ во листата на Канталаровски за средбите со Полска и БиХ

Младата репрезентација на Македонија до 21 година на почетокот на јуни ќе одигра два контролни натпревари на гостински терен против соодветните селекции на Полска и Босна и Херцеговина. Првиот контролен дуел,  против Полска ќе се игра на 1. јуни, во Радом, додека четири дена подоцна, во Кониќ, Македонија ќе се сретне со селекцијата на Босна и Херцеговина. Селекторот на Македонија У21, Драги Канатларовски, за претсстојните мечеви се одлучи да ги повика следните фудбалери.

ГОЛМАНИ:

Марко Алчевски (А.П. Брера)

Стефан Тасев  (Вардар Неготино)

Љупче Џеков   (Силекс)

ОДБРАНА:

Методи Максимов   (Алесунд)

Стефан Деспотовски   (Работнички)

Решат Рамадани   (Шкендија)

Имран Фетаи  (Тиквеш)

Андреј Стојчевски   (Жилина)

Давор Серафимов   (Шкупи)

Ѓорѓе Џеков   (Силекс)

СРЕДЕН РЕД:

Иван Николов  (Сондеријске)

Ардијан Цилафи   (Сампдорија)

Хамза Рамани   (Шкупи)

Лука Станковски   (Тузласпор)

Алекс Златков   (Македонија Ѓ.П.)

Димитар Тодоровски   (Работнички)

Адријан Зенделовски   (Сковде)

Леонид Игњатов   (Силекс)

Ване Крстевски   (Шкендија)

Мартин Ѓеоргиевски   (А.П. Брера)

Бехар Фета   (Марибор)

НАПАД:

Марио Илиевски  (Кишварада)

Фитон Адеми   (Шкендија)

Филип Трпчевски   (Устикен)

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button