ЗАБАВА

Овој пекинезер ја освои главната награда на натпреварот во Њујорк

Престижната награда му припадна откако го освои големото државно првенство во 2019 година.

Пес, пекинезер, по име Васаби, го освои трофејот на 145-тото шоу за кучиња во Њујорк.

Advertisements

Васаби е внук и на претходен победник, а беше награден во неделата навечер за најатрактивен примерок  на изложбата на кучиња на Кинолошкиот клуб Вестминстер. Инаку, ова е негова петта победа на кинолошките натпреварувања, пренесува Гардијан.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button