МЕТРОПОЛ

Почина ѕвездата од „Љубовна приказна“, Рајан О’Нил

Почина ѕвездата од „Љубовна приказна“, Рајан О’Нил

Холивудскиот актер Рајан О’Нил почина на 82-годишна возраст. Неговиот син Патрик ја сподели тажната вест на социјалните мрежи.

„Ова е најтешкото нешто што некогаш сум морал да го кажам, но одиме понатаму“, напиша тој.

О’Нил беше најпознат по неговите филмови од 1970-тите, вклучувајќи го и „Месечина од хартија“, во кој глумеше со неговата ќерка Тејтум О’Нил.

Рајан беше номиниран за Оскар во 1970 година за најдобар актер за неговиот блокбастер филм „Љубовна приказна“ со Али Мекгроу.

Рајан беше познат и по неговата висока врска со актерката од „Чарлиевите ангели“, Фара Фосет, која траеше со децении, но тие никогаш не се венчаат.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button