ФУДБАЛ

Погба е во последната година од договорот со Манчестер Јунајтед

Пол Погба е во последната година од договорот со Манчестер Јунајтед и истиот му истекува во јуни 2022 година. „Црвените ѓаволи“ одамна му нудат продолжување на договорот, но математиката е поинаква. Агентите на Погба веќе преговараат со други тимови. На Барселона ѝ се нуди да го добие како слободен играч следното лето, но Реал Мадрид кој е во подобра финансиска состојба отворено покажа интерес за 28-годишниот фудбалер.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button