МАКЕДОНИЈА

Поради сообраќајка во прекин патот Маврово-Дебар за камиони, наизменично се пуштат автомобили

Поради сообраќајна несреќа од 14:10 часот во прекин за тешки товарни моторни возила е сообраќајот на регионалниот пат Маврово-Дебар, а наизменично се пропуштаат лесните моторни возила, информира АМСМ.

Advertisements

Сообраќајната несреќа се случила во близина на фабриката „Еуро Едил“ а во неа учествувале едно товарно и едно патничко моторно возило.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button