ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Поради свлечиште и голем одрон сообраќајот на А2 пред Миладиновци се пренасочува по една лента

На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на десет километри пред Миладиновци, поради  свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна лента во должина од 150 метри, информираат од АМСМ.

Advertisements

На самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button