ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Пожарот во Прешево видлив и во Куманово

Пожарот во Прешево видлив и во Куманово

Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово.
Според пишувањата на српските медиуми, опожарени се 50 хектари борова шума.

Advertisements

Српските медиуми јавија дека е прогласена вонредна состојба на таа територија. Во гаснењето на пожарот учествуваат противпожарни екипи и дел од месното население.

Од Службата за вонредни ситуации во општина Прешево за РТС изјавиле дека нема опасност по населението

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button