КОШАРКАСПОРТ

Познат е комплетниот изглед на НБА плеј-офот, почнува утре

Редовниот тек на сезоната во НБА лигата заврши синоќа, а првите натпревари од плеј-офот ќе се играат во вторник навечер. Плеј-офот ќе започне во сабота, кога Денвер на Никола Јокиќ ќе излезе на терен против победникот од мечот меѓу Лос Анџелес Лејкерс и Њу Орлеанс.

Ноќта меѓу вторник и среда, по средноевропско време, плеј-ин ќе се игра на Запад, а први ќе играат Њу Орлеанс и Лос Анџелес Лејкерс.

Победникот од мечот во првото коло од плеј-офот ќе игра против Денвер.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button