МАКЕДОНИЈА

Претседателот на СОНК со порака на Фејсбук, еве што порачува

Денеска е втор ден од штрајкот во училиштата и градинките

Добро утро, успешен ден! На сите штрајкувачи им посакувам да останат такви какви што се, на оние малкумина што не штрајкуваа им препорачувам да си го послушаат срцето, напиша претседателот на СОНК Јаким Неделков на својот Фејсбук профил.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button