МАКЕДОНИЈА

Приведен криумчар на мигранти за издржување затворска казна

Денеска (05.10.2022) во 12.15 часот на бул.„Илинден“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода З.В.(56) од Скопје.Тој бил баран по распишана централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од четири години за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“ по член 418-б од Кривичниот законик.Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button