ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Земјотрес ја погоди Албанија, почувствуван и во Дебар

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Албанија, соопшти ЕМСЦ. اسرار ماكينة القمار

Advertisements

Според извештаите, земјотресот е регистриран во 11. لعب قمار على النت 47 часот по локално време, а епицентарот бил на 10-ина километри северно од Тирана, додаде ЕМСЦ. لعبة روليت مجانيه

Засега нема информации за материјална штета или повредени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button