ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување казна затвор

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција вчера на подрачјето на Аеродром го лишија од слобода А.С.(36) од скопското село Грчец.

Advertisements

Како што информираа од МВР, за него била распишана потерница со која се барал за доиздржување казна затвор.

Лицето е приведено во полициска станица и ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за доиздржување на затворската казна.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button