РЕГИОН

Привремена забрана за дискотеки и клубови во Црна Гора

Поради непочитување на епидемиолошките мерки во Црна Гора и зголемениот број новоинфицирани од денеска до 2 август властите ќе воведат привремена забрана за работа на ноќни клубови и дискотеки.

Advertisements

Забранети се забавите и музичките фестивали, како и сите масовни собири во затворени простории.
Дирекцијата за инспекциски работи ќе ги контролира собирите на отворено и изведувањето музика во живо во градините на локалите. Доколку продолжи трендот на прекршување, ќе се разгледа нивното укинување или дополнително ограничување.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button