СПОРТ

Репрезентацијата на Македонија во ракомет, дел од турнир во јануари во Хрватска

Репрезентацијата на Македонија во ракомет, дел од турнир во јануари во Хрватска

Репрезентацијата на Македонија во ракомет во машка конкуренција, ќе биде дел од пријателскиот турнир во јануари во Хрватска.

Освен Македонија, ќе настапат уште Израел и Хрватска, како дел од подготовките за Светското првенство догодина.

Потсетуваме, Македонија е во тешката група заедно со Норвешка, Холандија и Аргентина, а натпреварите ќе се играат во Краков, Полска.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button