ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Санкции за 42 автобуси што вршат превоз на ученици

Санкции за 42 автобуси што вршат превоз на ученици

“Денеска (03.02.2023) во периодот од 12.00 до 16.00 часот на територијата на Република Северна Македонија спроведена е акциска контрола на возила што вршат јавен превоз на ученици. При контролата констатирани се 42 сообраќајни прекршоци.

Advertisements

Сообраќајните контроли за зголемување на безбедноста на учениците од дома до училиште и од училиште кон дома продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи и на тој начин сите заеднички да придонесеме да се зголеми безбедноста на децата и на сите нас“, соопштија од МВР.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button