СПОРТФУДБАЛ

Шкендија се раздели со босанскиот напаѓач Алмир Аганспахиќ

Шкендија се раздели со босанскиот напаѓач Алмир Аганспахиќ. Клубот му се заблагодари за неговиот придонес во „црвено-црниот“ дрес.

„Шкендија го соопштува прекинот на соработката со напаѓачот Алмир Аганспахиќ. По една сезона во клубот, раководството и играчот заедно одлучија дека во моментов разделбата е во интерес на двете страни. Шкендија му благодари на Алмир Аганспахиќ за неговиот придонес за време на неговиот престој во нашиот тим и му посакува здравје и успех во продолжение од неговата кариера“, објавија од Шкендија.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button