ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Скопјанец го нападнал градоначалникот на општина Шуто Оризари, полицијата извршила службен разговор со него

Скопјанец го нападнал градоначалникот на општина Шуто Оризари, полицијата извршила службен разговор со него

Полицијата постапувајќи по претходна пријава вчера извршила службен разговор со З.И.(47) од Скопје.

Како што информира денеска МВР, според пријавата, околу 15.30 часот во просториите на општина Шуто Оризари З.И. агресивно се однесувал и го нападнал К.Д.(49) од Скопје, градоначалник на општината.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button