СПОРТ

Скопје и Брегалница го комплетираа 8 коло во Првата лига

Скопје и Брегалница го комплетираа 8 коло во Првата лига

Скопје и Брегалница го комплетираа 8 коло во Првата лига со резултат 0-0. За екипата на Скопје ова беше прв нерешен резултат сезонава, со овој освоен бод остануваат на последната позиција на табелата. Брегалница не успеа да ја оправда улогата на фаворит на средбата, на која ветеранот Даниел Мојсов заработи црвен картон, а во екипата на Скопје тоа беше Благоја Тодоровски.

ПМФЛ – 8 коло:

Скопје – Брегалница 0-0

Вчера:

Шкендија – Шкупи 0-0

Академија Пандев – Македонија ЃП 0-1

Работнички – Победа 1-0

Струга ТЛ – Тиквеш 2-0

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button