ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Собранието оди во пауза, еве што ќе биде понатаму

Собранието се враќа на пауза, а се очекува после 21 часот да бидат главните говори на оваа седница, јавува Алсат.

Таму се очекува да бидат координаторите на пратеничките групи, додека на крајот се очекува говор на Ковачевски каде по овој говор се очекува да се изгласа новата Влада./ Алсат.мк

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button