ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Сончево и ведро, кон крајот на денот зголемување на облачноста

Сончево и ведро време ќе преовладува денеска во земјава. Изутрина ќе биде студено со услови за утринска магла по одделни котлини, а преку ден сончево. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Advertisements

Минималната температура ќе се движи во интервал од -3 до 3, а максималната од 14 до 19 степени.

Во Скопје, слично време со минимална температура до 1 степен и максимална до 17 степени.

Во вторник ќе има промена на времето и ќе биде претежно облачно и посвежо со врнежи од дожд, особено претпладне. Потоа во следните денови ќе преовладува стабилно време со умерен, на места засилен ветер од јужен правец. Температурите ќе бидат во значителен пораст.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button