ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Старец нападнал полицаец, завршил во станица

Полициски службеници на СВР Тетово го привеле 71-годишниот С.М. од Тетово, кој се однесувал агресивно и физички нападнал еден од полицајците. Лицето е однесено во Полициската станица Тетово за расветлување и целосно документирање на случајот, по што ќе биде изготвен соодветен приговор.

Настанот се случил вчера, околу 16:20 часот.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button