ФУДБАЛ

Тотенхем го потврди Ришарлисон

Тимот на Тотенхем денеска го потврди потписот на Ришарлисон од Евертон. Тој потпиша договор до 2027 година. 15-годишниот Ришарлисон одигра 173 натпревари во Премиер-лигата за Евертон.

Иако цело време беше пред договор со Челси, сепак, Тотенхем беше побрз и успеа да го ангажира Бразилецот, кој има одиграно 36 настапи во репрезентацијата на „кариоките“ и постигнато 14 голови.

Извор: екипа.мк
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button