СПОРТ

Тренерот на Челзи: „Сакаме да освоиме сѐ!“

"Премиер лигата или Лигата на шампионите не се поважни од кое било друго натпреварување. Ние во овој клуб сакаме да создадеме победнички менталитет за секој натпревар. Тоа треба да биде нашата ДНК", рече Тухел.

Тренерот на фудбалскиот клуб Челзи, Томас Тухел, изјави дека неговиот тим нема да користи тактика во ниедно натпреварување оваа сезона.

Advertisements

Фудбалерите на Челзи се пласираа во осминафиналето на Купот на Англија со победа против Астон Вила по изведувањето на пенали 4: 3.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button