ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Три интервенции на кумановските пожарникари во изминатово деноноќие

Три интервенции на кумановските пожарникари во изминатово деноноќие

Кумановските пожарникари интервенирале на три пожари изминатово деноноќие, соопштија денеска од Регионалниот центар за управување со кризи.

Advertisements

Кумановските пожарникари гаселе и пожар кој избувнал во стан на улицата „Иво Лола Рибар“ во близина на зелениот пазара. Пожарот избувнал во 16:40. Пожарникарите го гаселе до 17:30 часот со едно противпожарно возило и петмина пожарникари.

“Во пожарот нема повредни лица”, информира РЦУК Куманово.

Пожарникарите гаселе пожар на запалено стрниште во село Романовце дваесетина минути по полноќ до 01:15 часот. Сува трева гасела и на улицата „Доне Божинов“ од 13:55 до 15:00часот. На двете интервенции биле ангажирана по една противпожарна единица со едно противпожарно возило.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button