МАКЕДОНИЈА

Уапсени две лица, шверцувале мигранти

Уапсени две лица, шверцувале мигранти

Двајца битолчани фатени во криумчаење на мигранти.

Advertisements

Полицијата ги забележала вчера на магистралниот пат Гевгелија – Демир Капија. Во возилото со кое управивал 50 – годишник, имало 24 мигранти главно од Пакистан, Сирија, Индија и Авганистан.

Биле префрлени во прифатниот центар „Винојуг“ во Гевгелија.

Против двајцата криумчари ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија од МВР.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button