ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Утре без струја неколку улици во Аеродром, Центар и Ѓорче Петров

Дел од улиците во општините Аеродром, Центар и Ѓорче Петров утре ќе бидат без електрична енергија, соопштија од ЕВН Македонија АД.  – Во периодот од 08.00 до 15.30 часот, корисниците од ул. Руди Чајевец бр.12 и ул. Коста Новаковиќ бр.7А и бр.28А (општина Аеродром), во периодот од 09.00 до 11.00 часот, корисниците од ул. Македонија бр.22 – зградата на ресторан Пелистер (општина Центар), и во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од ул. Исаија Маџовски од бр.10 до бр.29. (општина Ѓорче Петров), информираат од ЕВН Македонија.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button