ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Утре повторно обид за деблокада на Собранието

За утре во 14.00 часот, претседателот на Собранието, Талат Џафери закажа продолжение на 32-ра седница, a по нејзиното завршување треба да продолжи со 36-тата.

Advertisements

Дали координаторите на пратеничките групи и собранискиот спикер постигнале некаков договорт за деблокада на законите ќе се знае утре.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button