ЗАБАВАМЕТРОПОЛ

(Видео) Мадона доживеа пех на концерт, падна од столче!

Познатата пејачка Мадона минатиот викенд доживеа пех на концертот Climate Pledge во Сиетл, кој бше дел од нејзината прославена турнеја.

Добитничката на Греми и кралица на попот беше на стол додека ја изведуваше песната „Open Your Heart“ и имаше интересна кореографија за песната. Но поради тоа што следуваше потоа, нејзините фанови се согласуваат дека Мадона е вистински професионалец.

Танцувачките потези бараа танчерката која настапува со Мадона да повлече столот кон главната бина, но таа поради високите потпетици ја загуби рамнотежата и падна на сцената.

Мадона се свртила на стомак и се насмејала, а друг член на екипата ѝ пришол да ѝ помогне да се качи на друга столица. Продолжила со настапот како ништо да не се случило, сепак – упатила блага пцовка кога сфатила дека седи на погрешно место.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button