ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Видео од извлекувањето на телото на Ердон Рамадан во реката Вардар

Видео од извлекувањето на телото на Ердон Рамадан во реката Вардар

Во водите на реката Вардар е пронајдено безживотното тело на кумановецот Ердон Рамадани, кој на 27 септември имаше несреќа кај селото Желина.

Advertisements

Извори од местото на настанот велат дека неговото тело било пронајдено во близина на касарната, поточно на 1 километар од местото каде што имал незгода./ Алсат.мк

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button