ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Три дена по несреќата, еве како е во моментов на местото на трагедијата

Телевизија Алсат ја пренесува снимката од местото каде пред три дена се случи трагичната несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Во оваа несреќа загинаа 44 лица, а 7 се повредени.

Advertisements

Во меѓувреме, на денешната прес-конференција бугарските обвинители потврдија дека во автобусот имало 52 патници, дека се пронајдени 44 тела, 7 преживеани, од кои 4 мажи и 3 жени кои се пренесени на лекување во болница. Сепак големата енигма останува – каде е осмата личност, за која постои и сведоштво од еден преживеан патник.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button