ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денес ќе биде облачно, од пладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на град. УВ индексот ќе биде 7, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Advertisements

Дневната температура ќе се движи од 18 до 30 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе достигне до 28 степени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button