ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денес, променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец

Времето денес, променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и кон крајот на денот, во западните делови ќе има локални врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места од снег. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 0, а максималната ќе достигне од 4 до 10 степени.

Во Скопје променливо облачно со слаб југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 7 степени. /Алсат.мк

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button