ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Европски Сојуз за Промени: ДУИ ги измами граѓаните со Талат Џафери

Европски Сојуз за Промени: ДУИ ги измами граѓаните со Талат Џафери

ОД Европскиот Сојуз за Промени велат дека ДУИ ги измами Албанците со Насер Зибери, а сега и по втор пат со Талат Џефери како техничко-административен премиер. Европскиот Сојуз за Промени е за да има премиер Албанец. Но, против албанскиот премиер е самата ДУИ, која ја загуби можноста да има премиер Албанец пред четири години кога ги измами Албанците да гласаат за Насер Зибери, додека ДУИ гласаше за Зоран Заев, а потоа за Димитар Ковачевски во Собранието за премиер. Според опозицијата ДУИ не е заинтересирана за високите државни функции и да работи во интерес на Албанците и државата, туку само да манипулира со јавноста и да краде, да носи инвеститори за казинa и обложувалници од Србија и Русија. /Alsat.mk

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button