ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, сончево и многу топло

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 17 до 38 степени. Во Скопје слично време со температура до 40 степени. УВ=9

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button