ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, сончево и многу топло

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 41 степени. УВ=9. Во Скопје слично време со максимална температура до 40 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button